By August 31, 2023

Cildinizin katmanlarını soyarak sprey bronzluğunu ortadan kaldırırlar

Skin Medica’nın TNS Kurtarma Kompleksi, güçlü bir yaşlanma karşıtı ürün oluşturmak için peptitleri büyüme faktörleri ve antioksidanlarla birleştirir.

Hücresel uzun ömür tedavileri

Uzun ömür araştırması, Anlaşmayı kontrol edin

En iyi profesyonel yaşlanma karşıtı prosedürler

Piyasadaki çeşitli minimal invaziv, cerrahi olmayan prosedürler yaşlanmayla mücadeleye yardımcı olabilir. Ameliyatın alternatifi değiller ancak ameliyatın risklerini taşımamaları ve duruş sürelerinin az olması onları cazip bir alternatif haline getiriyor.

 • Botoks. Dünyanın bir numaralı ameliyatsız kozmetik işlemi. Kırışıklık oluşumundan sorumlu kas hareketini önlemek için kas gevşetici enjeksiyonunu içerir.
 • Dermal dolgu maddeleri. Yüzün daha genç görünmesini sağlamak için yüzü hacimlendiren, dolgunlaştıran ve şekillendiren hyaluronik asit gibi enjekte edilebilir maddeler.
 • Lazerler. Kahverengi yaşlılık lekelerini gidermek veya kırışıklıkları ve sarkan cildi azaltmak için kollajen üretimini uyarmak gibi farklı yaşlanma karşıtı görevleri gerçekleştirmek için çeşitli lazer türleri mevcuttur.
 • Kimyasal peelingler. Peeling, kırışıklıkların görünümünü azaltmak için hasarlı cilt katmanlarını kaldırarak kollajen üretimini teşvik edebilir. Ayrıca cildinizi aydınlatmak için kahverengi lekeleri de giderir.
 • Mikrodermabrazyon. İnce çizgilerin ve kahverengi lekelerin giderilmesine yardımcı olmak için hasarlı cildin üst katmanını çıkarır.
 • Mikro iğneleme. Ciltte mikro travmaya neden olan çok sayıda küçük iğneye sahip bir cihaz kullanılır. Bu mikrotravma, kırışıklıkları azaltmak ve kahverengi lekeleri gidermek için kolajen üretimini uyarır. Mikro iğnelemeden sonra, bazı doktorlar sonuçları iyileştirmek için PRP (trombosit açısından zengin plazma) veya PRF (trombosit açısından zengin fibrin) enjekte eder veya topikal olarak uygular.

Yaşlanan nüfus arttıkça yaşlanma karşıtı ürün ve tedavilere olan talep de artıyor. Yaşlanmayı durduramasanız da erken yaşlanmayı önleyerek yavaşlatmaya yardımcı olabilirsiniz. İyi cilt bakımı ve yaşam tarzı seçimleri başlamak için iyi bir yerdir. Yaşlanma karşıtı ürün veya tedavileri seçerken yardıma ihtiyacınız varsa dermatoloğunuzdan yardım isteyin.

Sprey bronzluk, güneşin zararlı etkileri olmadan sağlıklı bir ışıltı elde etmenin giderek daha popüler bir yolu haline geldi. Renkler özelleştirilebilir ve uygulaması hızlıdır. Bu daha sağlıklı bronzlaşma çözümü size kusursuz bir bronzluk sağlayabilir ve özgüveninizi artırabilir. Sprey bronzluğunuza uygun şekilde bakım yaparak ışıltınızı uzatabilirsiniz. Sprey bronzluğunuzun mümkün olduğu kadar uzun süre güzel görünmesini nasıl sağlayacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin.

Temel çıkarımlar:

 • Sprey bronzluk, bronzlaşmış cildin sağlıklı ışıltısını elde etmek için güneşte bronzlaşmaya göre daha güvenli bir alternatiftir.
 • Uygun cilt bakım ürünleri ve rutinleri sprey bronzluğunuzun ömrünü uzatacaktır.
 • Cildinizin hazır olduğundan emin olmak için yeniden bronzlaşma spreyi uygulamadan önce 7-12 gün bekleyin.

Spreyle bronzlaşma ne kadar sürer?

Sprey bronzluğun kalıcılığı, cilt bakımı rutininize ve bronzluğun derinliğine bağlı olarak değişir. Ortalama olarak yaklaşık bir hafta sürer. Doğru bakım sonrası bakım ve belirli ürün veya uygulamalardan kaçınmak, bronzluğunuzun mümkün olduğu kadar uzun süre dayanmasını sağlayacaktır. Daha fazla DHA (dihidroksiaseton) uygulandığı için koyu tonlar daha uzun süre dayanır.

DHA, sprey bronzluklarda cildinize koyu bir renk veren aktif maddedir. Sprey bronzluğunuzdan on gün yararlanabilirsiniz. Daha açık renkler yalnızca beş gün dayanabilir. Bazı kişiler daha açık bir renk tonuyla başlar ve ideal renk tonunu bulana kadar denemeler yapar.

Sprey bronzluğunuzun daha uzun süre dayanmasını nasıl sağlayacağınıza dair ipuçları

Sprey bronzluğunun mümkün olduğu kadar uzun süre dayanmasına yardımcı olmak için uygun cilt bakımı önemlidir. Yanlış ürünler veya malzemeler, rengin hızla solmasına neden olabilir. Tam olarak gelişmesini sağlamak için bronzluğu 24 saat boyunca rahatsız etmekten kaçınmak en iyisidir.

Peeling

Eşit bir renk uygulaması için bronzlaşma randevunuzdan dört saat önce yağsız bir eksfoliyantla peeling yapmalısınız. Eksfoliasyonun faydaları arasında ölü cilt hücrelerinin ve kuru cildin çıkarılması yer alır; böylece dirsekler ve dizler gibi kuru bölgelerde renk daha eşit görünür ve daha koyu olmaz. Bronzlaşmadan üç gün sonra, rengin eşit şekilde solmasına yardımcı olmak için yağsız bir eksfoliyant ile peeling yapın.

Nemlendirici

Spreyle bronzlaşmadan birkaç gün önce cildinizi nemli tutmak için günde iki kez nemlendirin. Bronzlaşma gününde losyon kullanmayın. Spreyle bronzlaştıktan yirmi dört saat sonra günde iki kez yağsız bir nemlendiriciyle nemlendirmeye başlayabilirsiniz. Sprey bronzlaştırıcıdaki DHA cildi kurutur.

Yüzmekten kaçının

Cildinizi uzun süre suya batırmak cildinizi kurutacak ve sprey bronzluğunuzu bozacaktır. Havuzlardaki ve sıcak küvetlerdeki klor gibi kimyasallar cildi kurutur ve sprey bronzluğunun daha hızlı solmasına neden olur.

Düzgün banyo yapın veya duş alın

Spreyle bronzlaştıktan sekiz saat sonra duş alabilirsiniz ancak rengin tam olarak oluşması için 24 saat beklemek en iyisidir. Hızlıca banyo yapın veya duş alın. Suda ne kadar uzun süre kalırsanız cildiniz o kadar kurur ve rengi o kadar hızlı solar. Sabunsuz, yağsız temizleyiciler ve ılık su ile temizleyin. Lif kabağı veya lif kullanmayın; yalnızca ellerinizi kullanın. Temiz bir havluyla kurulayın ve cildi ovalamayın.

Aşındırıcı ürünlerden kaçının

Retinoidler, akne ilaçları (benzoil peroksit) ve hidroksi asitler (glikolik ve salisilik asitler) gibi bazı ürünler sprey bronzluğunu soldurur. Cildinizin katmanlarını soyarak sprey bronzluğunu ortadan kaldırırlar. Ayrıca sprey bronzlaşmadan 24 saat önce bunları kullanmaktan kaçınmalısınız.

Bol giysiler giyin

Bronzlaşma randevunuza ve sonrasında bol, koyu renkli giysiler giyin. Bronzluğunuzu bozacağı için dar giysiler istemezsiniz. Dar kıyafetler giymeniz gerekiyorsa, aşınmaya yatkın bölgelere bebek pudrası sürün.

Neden sprey bronzluk almayı düşünmelisiniz?

Sprey bronzluk, cildinize geçici bronz renkli bir parlaklık kazandırmak için daha güvenli bir alternatiftir. Spreyle bronzlaşmanın cilt kanserine veya erken yaşlanmaya neden olduğunu gösteren hiçbir çalışma yoktur; ancak araştırmalar güneşin ve bronzlaşma kabinlerinin cilt kanserine ve erken yaşlanmaya neden olduğunu kanıtladı. Sprey bronzluğundaki bileşenlere karşı alerjik reaksiyon olasılığı çok azdır. Ayrıca sprey bronzlaşma, cildinizi bronzlaştırmak için güneşte oturmaktan daha hızlıdır.

Spreyle bronzlaşma neye benziyor?

Randevunuza giderken bol kıyafetler ve sandaletler giyin. Seansınıza vardığınızda bronzluğunuz için bir renk seçin. Renk seçiminin ardından soyunup sprey bronzlaşma kabinine gireceksiniz. Bazıları bronzlaşma işlemi sırasında mayo bırakıyor, bazıları ise çıplak.

Bronzlaşma uzmanınız size en iyi uygulamayı elde etmek için nasıl ayakta durmanız gerektiğini öğretecektir. Daha koyu veya orta tonlar için ekstra zamana ihtiyacınız olabilir. Sanatçı bronzluğu uyguladıktan sonra hava üfleyiciler cildinizi kurutacaktır. Giyinmeden önce kendinize kuruması için yeterli zaman tanıyın. Bronzlaşma randevusunun tamamı yaklaşık 30 dakika sürebilir.

Ne sıklıkla bronzlaştırıcı sprey kullanmalısınız?

Her 7-12 günde bir sprey bronzluğu alabilirsiniz. Eski bronzluğun tamamen solması için kendinize yeterli zaman tanıyın ve yeni bir bronzluk elde etmeden önce cildinizi hazırlayın. Eskisinin üzerinde bronzlaşırsanız cildiniz çok kurur ve renk düzensiz veya tam gelişmemiş olabilir. Bronzlaşmak için önemli bir olaydan iki gün önce beklemek idealdir, olay gününden değil.

Eğer bronzlaşmakta zorluk çekiyorsanız ya da güneşte vakit geçirmek istemiyorsanız sprey bronzluk çözümdür. Bronzlaşma yataklarında veya açık havada seans harcamadan bronzlaşmaya sağlıklı bir alternatiftirler. Size hızlı bir şekilde, uygun şekilde bakıldığı takdirde günlerce süren sağlıklı bir parlaklık verebilirler. Güneşin zararlı ışınlarına maruz kalmadan pitoresk bir bronzluğu koruyabilirsiniz.

SSS

Sprey bronzluk cilde zarar verir mi?

Sprey bronzluklar genellikle iyi tolere edilir ve nadiren döküntü veya tahrişe neden olur. Sprey bronzluktaki ana bileşen olan DHA kuruyabilir, bu nedenle günde iki kez yağsız nemlendiricilerle nemlendirin.

Spreyle bronzlaştıktan sonra tıraş olabilir miyim?

Spreyle bronzlaşmadan dört saat önce tıraş olmalı ve bronzlaştıktan sonra tekrar tıraş olmak için en az 24 saat beklemelisiniz. Çok erken tıraş olmak rengin kaybolmasına neden olabilir.

Spreyle bronzlaştıktan sonra duş alabilir miyim?

Bronzlaşma randevunuza temiz bir ciltle geldiğinizden emin olun çünkü duş almadan önce 24 saat beklemek en iyisidir. En azından sekiz saat bekleyin.

Güneş kremi günlük cilt bakım rejiminizin gerekli bir parçası ve muhtemelen kullandığınız en önemli cilt bakım ürünüdür. Cilt kanseri oluşumuna neden olan DNA hasarını önlemenin yanı sıra, kırışıklıklara ve cilt sarkmalarına neden olan erken cilt yaşlanmasını da durdurur. Güneş koruyucu, günlük olarak doğru miktarda uygulandığında ve korumayı sürdürmek için gün boyunca yeniden uygulandığında en iyi şekilde çalışır.

Temel çıkarımlar:

 • Cilt kanserlerine ve erken cilt yaşlanmasına karşı korunmak için UVA ve UVB kapsamına sahip ve SPF 50+ içeren geniş spektrumlu bir güneş koruyucuyu her gün uygulamalı ve her 1-2 saatte bir yeniden uygulamanız gerekir.
 • Nikel boyutunda bir parça güneş kremi yüzün tamamını yeterince kaplayacak ve bir shot bardağı boyutu da vücudu koruyacaktır.
 • Yüzün ve vücudun açıkta kalan tüm bölgeleri günlük olarak güneş koruyucu gerektirir.
 • Çok yüzecek veya terleyecekseniz suya dayanıklı bir güneş koruyucu kullanın.

📢 ÖZEL TEKLİF: Abone olarak Geologie SPF30 Yüz Güneş Kreminde %10 İNDİRİM kazanın!

Piyasada bu kadar çok ürün varken doğru olanı seçmek göz korkutucu olabilir. Cildinizi korumak için yüzünüzde günlük olarak ne kadar güneş koruyucu kullanmanız gerektiğini ve doğru olanı nasıl seçeceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

Güneş kremi neden önemlidir?

Güneşin ultraviyole (UV) ışınlarından kaynaklanan zararları önlemek için vücut ve yüz güneş koruyucularının günlük kullanımı önemlidir. Bu ışınlar cilt kanserlerine ve erken yaşlanmaya neden olur. Güneş esas olarak iki tür UV ışını yayar: UVA ve UVB.

Contents