By September 13, 2022

Jak si vybrat nejlepší vaginální zvlhčovače: 6 možností

Zahrnujeme produkty, o kterých si myslíme, že jsou užitečné pro naše čtenáře. Pokud si nakoupíte odkazy na této stránce, můžeme získat malou provizi. Tady je náš proces.

Mnoho jednotlivců zažívá vaginální suchost během menopauzy nebo s určitými léky. Během sexuálních aktivit může způsobit bolest a podráždění, ale vaginální zvlhčovače by mohly tento problém zmírnit.

Vaginální suchost může nastat během menopauzy nebo v jakémkoli věku z několika důvodů. Může to být důsledkem nízké hladiny estrogenu a může způsobit bolest a podráždění během sexuálních aktivit.

Tento článek podrobněji popisuje vaginální suchost a jak mohou být zvlhčovače prospěšné. Zkoumá také některé produkty, které člověk může použít vedle některých často kladených otázek.

Rychlé odkazy

  • Naplácí dlouhodobé vaginální zvlhčovač
  • K-y likviniové vaginální zvlhčovač & Lube
  • Bonafide Revaree Vaginální zvlhčovač
  • Luvena Enhanced Personal Lubricant
  • Carlson Key-e Suppusitorie>

Co způsobuje vaginální suchost?

dochází k vaginální suchosti, když v těle jsou nízké hladiny estrogenu, hormon, který poskytuje mazání a elasticitu vaginální obložení.

Když tělo nevytváří dostatek estrogenu, může jednotlivec také zažít ztenčení a zánět vaginálních stěn. Lékaři mohou tento stav označovat jako vaginální atrofii.

Vaginální suchost může ovlivnit lidi jakékoli věkové skupiny, ale většinu času se vyvíjí po menopauze.

Americká vysoká škola porodníků a gynekologů uvádí, že lidé mohou také zažít nízkou hladinu estrogenu po porodu při kojení nebo podstupující terapii rakoviny.

Někteří lidé mohou také obdržet diagnózu genitourinárního syndromu menopauzy, pokud během menopauzy zvýšily frekvenci močových frekvence nebo časté infekce močových cest. Suchost nedostává léčbu a může si všimnout, že pohlavní styk způsobuje bolest a podráždění.

Co je to vaginální zvlhčovač?

Vaginální zvlhčovače jsou k dispozici na pultu (OTC), které poskytují vlhkost kolem a uvnitř vagíny.

Lidé mohou používat vnitřní zvlhčovače, které někdy zahrnují aplikátor pro vložení krému přímo do pochvy. Pokud však léčí vulvu, mohou aplikovat externí zvlhčovače. Všechny prezentované informace jsou v době zveřejnění čistě založeny na výzkumu a správné. být vhodný pro ženy, které zažívají menopauzu, nedávno porodily nebo procházejí chemoterapií.

Společnost říká, že poskytuje přirozené mazání a přichází s osmi předplněnými, jednorázovými aplikátory. Zahrnuje také vzorek maziva.

Produkt je bez vůní a estrogenu a je údajně kompatibilní s přírodním gumovým latexem, polyisoprenem a polyuretanovými kondomy. MUBE

Cena: 14,97 $

K-y poskytuje paket šesti vložků vajíček, které obsahují dimethikon, dimethikonol, želatinu a glycerin. Přicházejí s jednorázovými aplikátory, které se mohou rozpustit během několika minut. Poskytují vaginální mazání až 48 hodin.

Ovule jsou bez alkoholu, vůní, hormonů a parabenů. Začne se rozpouštět během několika minut.

Osoba by však neměla používat více než jednu vajíčku za 24 hodin.

Nakupujte nyní

BONAFIDE REVEREEE VAGInální zvlhčovač

Cena: 59,95 $

Tento produkt obsahuje 10 vaginálních doplňků, které obsahují kyselinu hyaluronovou jako hlavní složku. Společnost říká, že to pomáhá omladit vaginální tkáň a obnovit vlhkost.

V suepsitoriích nejsou přítomny žádné hormony.

Výrobce doporučuje používat produkt každé 2–3 dny, nejlépe před postelí.

nakupujte nyní

Luvena Enhanced Personal Lubricannt

Cena: 19,99 $

Tento gel poskytuje vaginální vlhkost a obsahuje brusinkový extrakt, laktoferin a thiokyanát draselný.

Je ve vodě a ve vzorci nejsou přítomny parabeny a glycerin. Společnost říká, že je to vhodný produkt pro lidi s citlivou pokožkou. Tento gel také doporučuje jednotlivcům jakékoli věkové skupiny.

Osoba může také údajně použít toto mazivo, kdykoli zažije podráždění, zarudnutí a nepohodlí.

Tyto doplňky mají zvlhčující vzorec obsahující avokádový olej, šťávu aloe list, kokosový olej a včelí vosk. Společnost tvrdí, že jeho produkt je bezpečný pro lidi s citlivou pokožkou a obsahuje vitamín E, aby pomohl vyživovat a uklidnit pokožku.

Subcepsitorie jsou bez parabenů a ftalátů a Carlson netestuje své výrobky na zvířatech.

Shop Now

Puremedy Feminine zvlhčovač bylinná masti

Cena: 13,95 $

PUREMEDY’s Mastinment tvrdí, že zmírňuje vaginální suchost a nepohodlí a pracuje na lidech s tenkou kůží.

Jeho vzorec zahrnuje organické složky, jako je včelí vosk, extra panenský olivový olej a belderflower. Společnost netestuje na zvířatech a produkt neobsahuje ropu, chemikálie nebo parabeny.

Shop Now

Srovnávací tabulka

Následující tabulka ukazuje, jak se šest vaginálních zvlhčovačů liší:

Vaginální zvlhčovač Jak používat doplňuje dlouhodobý vaginální zvlhčovač 22,79 $ Cream Jeden aplikátor každé 3 dny k-y liteibeads vaginální zvlhčovač & Lube $ 14,97 ovule 30 minut před sexem a ne více než jednou ovule za 24 hodin Bonafide Revaree Vaginální zvlhčovač $ 59,95 Pozpozit každé 2–3 dny před spaním Luvena Enhanced Personal Lubricant $19.99 lubricant at any time Carlson Key-E Suppositories $9.20 Suppository Up na 4 doplňky za den Puremedy Femedy Femedy Femedy Femedy Femedy> $ 13,95 Ointment podle potřeby

Co hledat ve vaginálním zvlhčovači

Některé faktory, které by lidé měli zvážit při nákupu vaginálního zvlhčovače, zahrnují:

  • Přísady: Výrobky by měly obsahovat neiritační složky a v ideálním případě bez vůně, ftalátů nebo parabenů.
  • Forma: Vaginální produkty přicházejí v různých formách, jako jsou gely, tobolky a doplňky. Lidé by si měli vybrat svůj preferovaný formulář a zkontrolovat, jak by měli aplikovat zvlhčovač, než se zavázají k nákupu.
  • Kompatibilita: Některé produkty jsou kompatibilní s kondomy. BreastCancer.org však s tímto typem bariérové ​​metody doporučuje použití oleje a zvlhčovačů na bázi ropy. Je to proto, že mohou poškodit latexové kondomy a některé osoby si také mohou vyvinout podráždění.
  • Náklady: Vaginální zvlhčovače jsou k dispozici za různé ceny. Maziva na bázi silikonu jsou dražší, ale obvykle vydrží déle.

Jak používat vaginální zvlhčovače

Lidé by si měli před použitím vaginálního produktu přečíst pokyny výrobce.

Memorial Sloan Kettering Cancer Center však uvádí názory na moring slim, že jednotlivci mohou aplikátor používat s produkty k vložení zvlhčovače do jejich vagíny. Navrhují také aplikovat produkt na vnitřní a vnější stydnutí.

Ti, kteří dokončili léčbu rakoviny nebo procházejí menopauzou, mohou zvážit použití vaginálního zvlhčovače 3–5krát týdně.

Kdy se poradit s lékařem

Americká vysoká škola porodníků a gynekologů uvádí, že ženy, které zažívají podráždění a bolest během sexu po 2 měsících používání zvlhčovače nebo maziva, by se měly poradit s lékařem. Rovněž stojí za to hledat lékařskou radu, pokud jsou přítomny jiné příznaky, jako je bolest během močení nebo abnormálního výboje.

Často kladené otázky

Existuje několik běžných otázek o vaginální suchosti a možnostech léčby, jako například:

Můžete použít krém na vaginální suchost?

Brsiscancer.org uvádí, že deodoranty, parfémy a mýdla mohou být dráždivé a lidé by je neměli používat na jejich vaginální oblasti.

Jak běžná je vaginální atrofie?

Podle Harvardské lékařské fakulty zažívá 50% žen během menopauzy příznaky vaginální atrofie. Zdravotní problém žen také zmiňuje, že 17% žen ve věku 18–50 let zažívá vaginální suchost při sexu.

Někteří lidé se mohou vyhnout hledání léčby tohoto stavu, protože se cítí nepříjemně diskutovat o tom se svým partnerem a lékařem. 6

Contents