By August 15, 2023

Maltītes ar augstu pievienoto cukuru var paaugstināt glikozes līmeni asinīs

"Es domāju, ka veseli graudi man ir labi?" Viņi ir. Pilngraudu ogļhidrāti satur daudz vitamīnu un šķiedrvielu, kas pazemina holesterīna līmeni, stabilizē cukura līmeni asinīs, un šķiedrvielas samazina vairāku vēža veidu risku.

Krāpšanās diena – vai tā ir laba vai slikta?

Krāpšanās diena cilvēkiem piedāvā atbrīvojumu no šīm ierobežojošajām diētām. Reizi nedēļā vai mēnesī cilvēki krāpjas ar noteikumiem, lai izbaudītu ēdienus, kuru viņiem visvairāk trūkst.

Dažiem cilvēkiem šis modelis patiks. Lielāko daļu laika viņi patērē augstas kvalitātes, barojošu pārtiku, bet viņi atrod līdzsvaru, pievienojot iespēju baudīt dabu.

Tas ir svarīgi, jo mēs zinām, ka uzturs ir vairāk nekā tikai vitamīni un minerālvielas; Dzīves kvalitātei ir svarīgi arī atstāt vietu iecienītajiem ēdieniem!

Citi var izmantot krāpšanās dienu kā biļeti, lai apēstu visu un cik daudz viņi vēlas. Šis ēšanas veids potenciāli var būt bīstamāks jūsu veselībai. Tas var izraisīt apreibināšanu un palielināt iespēju izvēlēties īpaši apstrādātu pārtiku , kas ir saistīta ar sliktu veselību kopumā.

Metabolisma izmaiņas

Jūsu vielmaiņas veselība ietver vielmaiņu, kas ir veids, kā jūsu ķermenis pārvērš pārtiku izmantojamā enerģijā, lai darbinātu muskuļus un svarīgus orgānus. Tas arī veicina svara regulēšanu.

Citi jūsu vielmaiņas veselības elementi ir:

  • Asinsspiediens
  • Holesterīna līmenis
  • Cukura līmenis asinīs
  • Vidukļa apkārtmērs

Viena viltīga maltīte var ietekmēt jūsu triglicerīdu līmeni, holesterīna veidu, kas ir jutīgs pret alkoholu un rafinētajiem cukuriem uzturā. Paaugstināts triglicerīdu līmenis var pārslogot aknas un palielināt taukainu aknu slimību risku.

Maltītes ar augstu pievienoto cukuru var paaugstināt glikozes līmeni asinīs. Ja jums nav cukura diabēta, jūsu ķermenis var stabilizēt šīs tapas. Cilvēkiem, kuriem ir diabēts uz robežas vai kuriem jau ir diagnosticēts, šie cukura līmeņi var vēl vairāk kaitēt jūsu nierēm un sirds veselībai.

Ēšanas mānija

Ēdienu ierobežošana var palielināt jūsu vēlmi un tieksmi. Šī paaugstinātā vēlme var apgrūtināt ēšanas pārtraukšanu, kad ir iespēja ēst. Dažiem cilvēkiem tas var izraisīt pilnīgu iedzeršanas epizodi.

Pēc iedzeršanas jūs varat justies fiziski neērti. Var justies grūti elpot, jo pēc ēšanas jūsu drēbes jūtas ciešāk. Dažreiz vēdera saspiešana var izraisīt skābes refluksu, kas var būt sāpīgs.

Lielākā daļa cilvēku, kas ēd, nepraktizē pārdomātu ēšanu. Tā vietā, lai pavadītu laiku, lai izbaudītu katru kumosu, viņi, visticamāk, ātri paēdīs un norīs papildu gaisu. Tas var izraisīt vēdera uzpūšanos un gāzes veidošanos pēc ēšanas, kas vēl vairāk palielina diskomfortu.

Ja jums nepieciešama palīdzība, lai atpazītu, kad esat pilns, iespējams, ir labākas iespējas nekā krāpšanās dienas modelis. Tā vietā mēģiniet regulāri visu nedēļu mazākās porcijās apkaisīt savus iecienītākos ēdienus.

Bieža dzeršana var izraisīt nevēlamu svara pieaugumu. Ir zināmi svara pieauguma riski veselībai. CDC ir apstiprinājis , ka svara pieaugums palielina sirds slimību, diabēta un dažādu vēža veidu risku .

Kā tikt galā ar krāpšanās dienu

Ļaut sev laiku pa laikam baudīt ēdienus, kas jums patīk, ne vienmēr ir slikti. Tomēr tā sauktās krāpšanās dienas ne vienmēr ir tik nevainīgas, it īpaši, ja tās pārvēršas par pilna mēroga pārēšanās epizodi. Tālāk mēs apspriežam veidus, kā izvairīties no krāpšanās dienas negatīvajām sekām.

Plānošana var palīdzēt

Plāns var palīdzēt mērenēt uzņemšanu. Zinot, kādas maltītes jūs gaidāt, varat izveidot pārtikas preču sarakstu, plānot pārpalikumus un izveidot sabalansētu uzturu.

Jūsu plānošanas līmenis būs atkarīgs no jūsu organizētības. Ja jūs ienirt tieši iekšā, tas var būt satriecoši, tāpēc apsveriet iespēju koncentrēties uz dienas lielāko maltīti. Lielākajai daļai cilvēku šīs būs vakariņas vai vakariņas.

Ieplānojiet līdzņemšanas vakaru (krāpšanās vakaru), lai atvieglotu gatavošanas prasības, un atcerieties piebremzēt un izbaudiet pieredzi! Viena nakts izbaudīšana jūsu svaru būtiski neietekmēs.

Esiet laipns pret sevi

Pārtikas produktu marķēšana kā laba vai slikta var saspīlēt jūsu attiecības ar ēšanu. Kad jūs ēdat "sliktu" pārtiku, ko parasti sauc par nevēlamu pārtiku, jūs varat izjust kaunu, neveiksmi vai vilšanos. Šajos brīžos varat pievērsties ēdienam, lai mierinātu, un cikls var atkārtoties.

Pārtikas izmantošana negatīvu emociju pārvarēšanai ir ļoti izplatīta parādība. Reizēm pēc sliktas dienas ir normāli meklēt kādu gardumu. Tomēr pievēršanās ēdienam katru reizi, kad jums ir slikta diena, nav ilgtspējīga.

Pārtika ir nepieciešama, lai pabarotu ķermeni, bet tā nevar izārstēt stresu! Ja jums nepieciešama palīdzība jaunu pārvarēšanas stratēģiju apgūšanā, meklējiet garīgās veselības konsultantu vai reģistrētu dietologu. Viņi var iemācīt jums izmantot maigāku pieeju, ieviešot intuitīvu ēšanas praksi.

Galvenās intuitīvās ēšanas tēmas ietver ieklausīšanos sava ķermeņa dabiskajos izsalkuma un sāta sajūtas. Pieejiet šiem brīžiem ar zinātkāri, nevis kritiku vai spriedumu. Ja vēlaties vēl vienu ēdiena porciju, ļaujiet sev ēst, bet, ja esat apmierināts, pārejiet no ēdienreizes.

Vai man ir vajadzīga krāpšanās diena?

Pāris krāpšanās dienas būtiski neietekmēs jūsu vielmaiņas veselību, taču uzdodiet sev ļoti svarīgu jautājumu: kāpēc es jutu vajadzību sākumā krāpties? Vai man nevajadzētu katru dienu ēst ēdienus, kas man patīk un kas mani baro?

Ja jūsu uzturs ir pārāk ierobežojošs, jums vajadzētu atvieglot rutīnu. Pastāvīgi domāt par pārtiku vai uztraukties par pārtiku ir neveselīgi. Krāpšanās dienas pievienošana dažiem cilvēkiem var palīdzēt sasniegt līdzsvaru savā uzturā, taču tā nav garantēta prakse visiem.

Tādas rutīnas atrašana, kas liek jums justies vislabāk, var aizņemt kādu laiku. Labākā pieeja, ko varat izmantot, ir īstenot mazuļa pasākumus, nevis veikt krasas izmaiņas vienas nakts laikā.

Jo vairāk virzīsities uz priekšu savā ceļojumā, jo vairāk uzzināsit par sevi un varēsit izmantot šos datus, lai izdarītu savai veselībai vislabākās izvēles.

Biohacking ir jauna veselības tendence, kas mudina cilvēkus uzlabot savu veselību šūnu līmenī. To veic ar virkni asins analīžu vai dažreiz urīna, lai analizētu mikroelementu līmeni asinīs. Šie dati var identificēt visus iespējamos trūkumus vai zemu vitamīnu līmeni, kas vēlāk var palielināt saslimšanas risku.

Galvenās līdzņemamās lietas:

  • Bioloģiskā uzlaušana var patikt cilvēkiem, kuriem patīk vākt lielu datu apjomu par savu veselību.
  • Lielākā daļa cilvēku var uzlabot savus vitamīnu un bioloģiskās veselības marķierus, mainot uzturu.
  • Jums nav jāiegādājas dārgs mikroelementu testa komplekts, varat lūgt savam ārstam vienkāršu asins pieprasījumu, lai pārbaudītu jūsu līmeni.

Šajā rakstā tiks aplūkots biohacking un veidi, kā jūs varat sākt to ieviest savā dzīvē.

Kas ir mikroelementi?

Mikroelementi ietver vitamīnus un minerālvielas, kas atbalsta jūsu imūnsistēmu slimību profilaksē. Tie ir arī galvenie dalībnieki šūnu signalizācijā, jaunu šūnu attīstībā, nervu darbībā, un daži vitamīni pat palīdz brūču dzīšanai.

Lielākā daļa cilvēku var apmierināt savas vajadzības pēc mikroelementiem, ēdot daudzveidīgu uzturu. Dažiem cilvēkiem ir lielāks deficīta risks, jo viņu vajadzības pēc uzturvielām ir ļoti augstas, piemēram, grūtniecēm, vai viņi ievēro ierobežotu diētu, piemēram, vegānismu. Ja jūs atbilstat kādai no šīm kategorijām, jums var būt nepieciešams uztura bagātinātājs, lai apmierinātu jūsu vitamīnu vajadzības papildus diētai.

Nediagnosticēts hronisks vitamīnu un minerālvielu trūkums var nopietni kaitēt jūsu veselībai. Ja jums ir bažas vai novērojat jaunus neparastus simptomus, jums jākonsultējas ar savu ārstu un jāveic asins analīze.

Pašlaik zinātniskajā literatūrā nav secināts, ka dārgs mikroelementu tests, kas analizē vairāk nekā 30 mikroelementus, ir labāks jūsu veselībai nekā standarta asins analīze. Ir arī ļoti ierobežoti pierādījumi tam, ka augstākās kvalitātes mikroelementu testa komplekti ir precīzi.

Kas ir makroelementi?

Makroelementi nodrošina jūsu ķermenim enerģiju kaloriju veidā. Trīs primārie enerģijas avoti, uz kuriem mēs ikdienā paļaujamies, ir ogļhidrāti, tauki un olbaltumvielas. Papildus tam, ka makroelementi nodrošina jūsu ķermeni ar izmantojamu enerģiju, tie satur arī mikroelementus. Jūsu veselībai ir svarīgi ēst daudzveidīgu uzturu, kas ietver pārtikas produktus no visām pārtikas grupām.

Makroelementu mērķis

Katrs makroelements kalpo dziļākam mērķim, nevis tikai kaloriju nodrošināšanai:

  • Ogļhidrāti. Jūsu ķermeņa galvenais degvielas avots un vienīgais enerģijas avots, kas var šķērsot jūsu hematoencefālisko barjeru, lai barotu jūsu smadzenes. Ideālā gadījumā jums vajadzētu izvēlēties ogļhidrātus ar augstu šķiedrvielu saturu, kas ir minimāli apstrādāti. Šie pārtikas avoti satur augstāku vitamīnu līmeni, piemēram, folātu, kas jūsu ķermenim ir nepieciešams, lai katru dienu izveidotu jaunas šūnas. Kad vien iespējams, izvēlieties veselus graudus, nevis pārstrādātus miltus. Augļi un cieti saturoši dārzeņi ir arī dabiski ogļhidrātu avoti, kas bagāti ar vitamīniem, minerālvielām un šķiedrvielām.
  • Olbaltumvielas. Pārtikas produkti, kas satur daudz olbaltumvielu, ir bagāti ar aminoskābēm. Šīs skābes ir ķermeņa celtniecības bloki. Viņi veido hormonus, šūnas un atjauno audus visā ķermenī. Liesu proteīnu pievienošana ēdienreizēm arī palīdz jums justies paēdušam un apmierinātam. Jūs varat regulāri lietot liesās dzīvnieku olbaltumvielas visu nedēļu, taču jauni pētījumi liecina, ka augu izcelsmes olbaltumvielu (pākšaugi, pākšaugi, tofu, tempeh, rieksti un sēklas) pievienošana reizēm var būt noderīga jūsu veselībai un jūsu maciņam.
  • Tauki. Tauki piešķir ēdienam garšu un palīdz organismam absorbēt taukos šķīstošos vitamīnus. Līdzīgi kā olbaltumvielas, arī augstas kvalitātes tauki palīdz justies paēdušam pēc ēšanas. Kad runa ir par tauku pievienošanu diētai, izvēlieties liesās iespējas, kurās ir daudz nepiesātināto tauku. Tie ietver riekstus, avokado un dažādas augu eļļas ēdiena gatavošanai.

Biohacking ietekme uz diētu

Dažreiz jums var būt zems vitamīnu līmenis bez simptomiem, līdz tas pārvēršas smagākā deficītā. Tas var notikt ar dzelzi, kas Amerikā ir viens no visizplatītākajiem uztura trūkumiem. Asins analīzes veikšana un iespējamā zemā uzturvielu līmeņa apzināšanās var motivēt jūs aktīvi pievērsties savai veselībai.

Vēl viens izplatīts trūkums ir zems B12 vitamīna trūkums. Šis vitamīns ir atrodams dzīvnieku izcelsmes produktos, tostarp gaļā un blakusproduktos, piemēram, sierā, jogurtos, olās un pienā. Lai iegūtu papildinformāciju, apmeklējiet vietni https://active-keto-gummies-official.top/lv/makroelementu-zinatnes-atsifresana-svara-zaudesanai-pareiza-lidzsvara-atrasana/

Contents