By March 8, 2020

V roce 1990 odvysílala CBS část „60 minut“, kterou Dr.

Někteří z vás si možná pamatují video „kouřící zub“. Pokud ne, můžete se podívat na kouření na tomto odkazu. Ukazují kouř stoupající ze starého vytrženého zubu a tvrdí, že je to ve velkém množství rtuť. Když skeptici poukázali na to, že se pravděpodobně díváme na vodní páru, vytvořili další video, aby „dokázali“, že jde o rtuťové páry. Rozesmálo mě to nahlas. Místo testování kouře ve videu provedli zcela nesouvisející test, kde použili velmi citlivý přístroj k měření stop rtuti vycházející ze zubu v ústech pacienta. Proč proboha prostě nezapíchli senzor do kouře? Mohu jen hádat, že to bylo proto, že senzor nezaregistroval vodní páru.

Víme, že malá množství rtuti se uvolňují po intenzivním žvýkání, ale tato expozice je velmi krátká a většina rtuti je vydechována. Jistě, můžete to změřit, ale je vysoce nepravděpodobné, že by to mělo nějaké zdravotní účinky. Zdokonalili jsme se v měření malých množství tak dobře, že si děláme starosti s nejrůznějšími věcmi, které jsou opravdu bezvýznamné.

V roce 1990 odvysílala CBS část „60 minut“, kterou Dr. Stephen Barrett, zakladatel Quackwatch, nazval „nejzodpovědnější zprávou na téma zdraví, jaká kdy byla vysílána v síťové televizi“ https://recenzeproduktu.top/. Mimo jiné tvrdili, že studie na ovcích prokázala nebezpečí amalgámových výplní, a vystupovali v nich žena, která řekla, že její příznaky roztroušené sklerózy zmizely přes noc poté, co jí byly výplně odstraněny. Dr. Robert Baratz z National Council Against Health Fraud je zubař i lékař; je držitelem titulu MD, DDS a PhD. Snažil se odvrátit katastrofu:

Dva týdny před odvysíláním pořadu 60 minut poslal Dr. Baratz jeho producentovi poštou varování:• Kanadští vědci připravili svůj amalgám metodou, která je již více než 40 let zastaralá. Výsledný amalgám obsahoval přebytek rtuti a byl měkčí, a proto se snadněji opotřebovával žvýkáním, zejména u zvířat, která žvýkají žvýkání, jako jsou ovce.• Amalgámy byly umístěny do protilehlých zubů, takže se o sebe brousily. To zvýšilo již tak zvýšenou rychlost uvolňování materiálů.• Protože se při vkládání výplní nepoužívaly kofferdamy, šrot amalgámu se mohl volně dostat do tlamy ovcí a mohl být spolknut.• Metody použité k detekci a výpočtu množství absorbované rtuti nebyly platné.• Ačkoli vědci tvrdili, že hladiny rtuti v těle během experimentu vzrostly, nezměřili úrovně, které byly přítomné na začátku. Data ve skutečnosti ukázala, že zvířata během umisťování výplní spolkla hodně volné rtuti.• Jejich tvrzení o toxicitě pro ledviny bylo založeno na nálezech v moči, které ukazují pravý opak toho, co je známo, že k otravě rtutí dochází u lidí.Baratz a alespoň jeden další znalý kritik také mluvil telefonicky s producentkou „60 Minutes“ Patti Hassler, než byl program odvysílán. Ale narazili na kamennou zeď.

Aby toho nebylo málo, tato nádherná studie ovcí zahrnovala pouze 6 ovcí, z nichž 2 byly kontrolní. Byla to studie BA-A-A-A-AD z jakéhokoli úhlu pohledu. (Omlouvám se za slovní hříčku).

Dr. Stephen Barrett se pokusil CBS vysvětlit, že údajné vyléčení ženy přes noc nebylo možné, protože odstranění rtuťových amalgámových výplní dočasně ZVYŠUJE hladiny rtuti.

V roce 1995 přišel Hal Huggins o licenci k provozování zubního lékařství. Závěry rozhodčího si můžete přečíst zde.

Zpráva soudce je přitažená za vlasy. Huggins vyvinul nerozlišující extrakci zubů do velkého průmyslu a školil další zubaře. Diagnostikoval „toxicitu rtuti“ u každého pacienta, i když neměl žádné výplně! Řekl pacientům, že rtuťové amalgámové výplně způsobují: třes, záchvaty, RS, ALS, Alzheimerovu chorobu, emoční poruchy, depresi, úzkost, nevyprovokované sebevražedné myšlenky, lupus, sklerodermii, revmatoidní artritidu, nevysvětlitelné bolesti srdce, vysoký a nízký krevní tlak, tachykardii, nepravidelný srdeční tep, osteoartróza, chronická únava, „dušnost“, zažívací problémy a Crohnova choroba.

Hugginsovy nápady jsou stále silné. Existuje webová stránka Huggins Applied Healing. Na hlavní stránce uvádějí RS, chronickou únavu, ALS, deprese a autoimunitní onemocnění jako příklady toxicity rtutí. Dále na této webové stránce můžete najít mnoho dalších nemocí včetně „Nemoci z války v Zálivu“, které lze vyléčit tím, že si vaše výplně „správně“ odstraní zubní lékaři vyškolení v Hugginsově metodě.

Zřejmě „Dr. Huggins a jeho tým školí jednotlivé lékaře, aby bezpečně praktikovali Hugginsův protokol“, ale není zapojen do skutečné léčby. (Pamatujte, že přišel o licenci). Program nabízí výživové poradenství založené na stravě vašich předků podle krevních testů. Nabízí také doplňky stravy, akupresuru atd.

Doufám, že FDA si zachová hlavu, ale existuje znepokojivý precedens. K odstranění thimerosalu z vakcín byl uplatněn „princip předběžné opatrnosti“. Nenašli žádný důkaz, že by to způsobilo škodu, ale chtěli se ohnout, jen pro případ, že by některé dítě mohlo být přetíženo rtutí z jiných zdrojů a rtuť v thimerosalu by mohla tuto zátěž ještě zvýšit. Jejich zdůvodnění nebylo veřejnosti objasněno a protirtuťové milice to prohlásily za vítězství a přiznání, že rtuť ve vakcínách poškozuje děti. Mohli by použít stejný princip předběžné opatrnosti, aby požadovali, aby děti (nebo vlastně všichni) nebyly nikdy vystaveny jedné zbytečné molekule rtuti a aby byly zrušeny rtuťové amalgámové výplně. To by byla velká chyba. Máme všechny důvody si myslet, že jsou bezpečné a oproti jiným typům výplní nabízejí některé skutečné výhody.

Zdá se, že rtuťové milice nechápou, že toxicita je v dávce, malá množství toxinů jsou neškodná a my nemůžeme udělat ze světa 100% bezpečné místo. Zásada předběžné opatrnosti je dobrá s mírou, ale její zavádění do extrémů pravděpodobně způsobí více škody než užitku.

června 2008 Americká dentální asociace oznámila: „Na základě rozsáhlých studií a vědeckých recenzí dentálních amalgámů ze strany vládních a nezávislých organizací po celém světě ADA věří, že dentální amalgám zůstává bezpečnou, dostupnou a trvanlivou volbou výplně kavity pro zubní pacienty. .“

Ptáme se „cui bono“ – kdo má z politik prospěch? Zubaři by trháním zubů a výměnou plomb mohli vydělat mnohem více peněz. Zubaři ADA jednají proti svým vlastním finančním zájmům a v zájmu svých pacientů, stejně jako to udělali v kontroverzi o fluoridaci.

Sláva těm, kteří sledují vědu a ne dolar.

Autor

Harriet Hallová

Harriet Hall, MD také známá jako SkepDoc, je rodinná lékařka v důchodu, která píše o pseudovědě a pochybných lékařských praktikách. Získala bakalářský a doktorský titul na Washingtonské univerzitě, absolvovala stáž u letectva (druhá žena, která tak učinila) a byla první absolventkou rodinného cvičného pobytu letectva na letecké základně Eglin. Během dlouhé kariéry lékařky letectva zastávala různé pozice od leteckého chirurga po DBMS (ředitelka základních lékařských služeb) a dělala vše od porodu dětí až po převzetí řízení B-52. Odešla v hodnosti plukovníka. V roce 2008 vydala své paměti, Ženy nemají létat.

dnes je poslední den roku 2012. Když jsem přemýšlel, co bych napsal pro svůj poslední příspěvek roku 2012, přemýšlel jsem, co mám dělat. Měl bych napsat příspěvek typu „rok v revizi“? Naahh. Příliš banální a příliš mnoho práce. Mám dělat to, co normálně dělám? Koneckonců existuje mnoho témat, z nichž některá jsou stále převzata z období před prázdninami. Nemohu se ke všem dostat, dokonce ani mezi tímto blogem a mým nepříliš supertajným jiným blogem. Chvíli jsem o tom přemýšlel, ale pak jsem tuto možnost zavrhl. Rozhodl jsem se tedy pokrýt jen jeden z nich. Koneckonců, když roky začínají a končí jsou lidské výtvory a na dnešku není nic zvláštního, než že společnost rozhodla, že je poslední den v roce, a tradice nařizuje, aby se značná část populace shromáždila před půlnocí, aby opilý a hloupý. Takhle jsem nudný, málokdy dělám na Silvestra něco jiného, ​​než že sedím s manželkou před televizí a díváme se na dohazování míče na Times Square. Pak jsem si pomyslel: Oh, co to sakra? Proč si pro změnu nevzít něco trochu… jiného? Možná i trochu hloupý? Aspoň můžu zakončit rok s trochou zábavy. Kdo ví? Mohl bych být dokonce mnohem stručnější než obvykle? (Ve skutečnosti to může vyžadovat příliš mnoho.) Kromě toho témata, kterými se zde zabývám, jsou téměř vždy vážná; takže by bylo dobré se trochu pobavit, než se vrhneme do vědy a pseudovědy, která se určitě objeví v roce 2013.

Pokud mě na „alternativní“ medicíně, „komplementární a alternativní medicíně“ (CAM) nebo „integrativní medicíně“ vždy mátla jedna věc, je to jen to, jak důvěřiví si někteří praktici musí myslet, že jejich klienti jsou. V některých případech možná znají své zákazníky stejně dobře jako prodejce aut své klienty nebo autor zná své čtenáře, ale ve skutečnosti většina lidí, kteří propadnou alt-med, není o nic důvěřivější než průměr. Zdá se však, že některá slova zapůsobí více než kdy jindy, když se propagátoři alt-med snaží o vhodné působivě znějící vědecké termíny. Viděl jsem jich hodně. Stejně tak Mark Crislip.

Mezi oblíbený skutečný vědecký termín, který si šarlatáni rádi přivlastňují, je „kvantový“. Obviňuji Deepaka Chopru. I když silně pochybuji, že byl prvním propagátorem alternativní medicíny a různých myšlenek New Age, kteří používali a zneužívali termín „kvantový“ jako zdánlivé vědecké zdůvodnění toho, co ve skutečnosti není nic jiného než starověké mystické myšlení opředené kvantovým pláštěm, který se má skrývat. jeho nedostatek vědy, Chopra pravděpodobně udělal nejvíce popularizovat termín mezi vědou-napadal soubor. V Choprově světě slovo „kvantový“ funguje jako magický talisman, který vysvětluje všechno, protože v kvantovém světě se může stát cokoliv. Vlastně bych si to měl ujasnit. I když je pravda, že mnoho bizarních a podivuhodných věcí lze vysvětlit pomocí kvantové teorie (jako je kvantové zapletení), není to, jak by vám Chopra a jeho mnozí napodobitelé přiměli věřit, karta „vypadnout z vězení bez“ pro jakékoli magické myšlení. dokážete si představit, a kvantové efekty nefungují tak, jak by si lidé jako Chopra (řekněme Lionel Milgrom, který si zřejmě myslí, že homeopatie funguje prostřednictvím kvantového zapletení mezi lékařem, lékem a pacientem) přáli, abyste si mysleli.Jakkoli se v alt-med používá a zneužívá výraz „kvantový“, nevzpomínám si, že bych viděl něco tak působivě hloupého jako QuantumMAN™, který se označuje za „první LÉKAŘSTVÍ na světě ke stažení“. Hádám, že hláskování „medicína“ velkými písmeny jen zdůrazňuje, že je to skutečně „MEDICÍNA, ČLOVĚKU“. (Ano, „MAN“ v „QuantumMAN™“ je také velkými písmeny. Samozřejmě.) Pokud navštívíte hlavní stránku webu QuantumMAN™, uvidíte také, že QuantumMAN™ je zjevně mnohem víc než jen světový první stahovatelný lék, ale zjevně to představuje toto:

Léčit nemoc daty, ne léky!

Jednoduše otevřete portál pomocí vašeho zakoupeného produktu Portal Access Key™ (PAK™). Data se poté přenesou ze vzdáleného kvantového počítače do neuronové sítě vašeho mozku, aby se dosáhlo požadovaných výhod.

Svatý Matrix, Batmane! Ve skutečnosti to zní, jako by QuantumMAN™ šel nad rámec filmů Matrix. Koneckonců, v těchto filmech byly lidské bytosti připojeny k Matrixu prostřednictvím obřích kabelů, které byly zapojeny přímo do spojení implantovaných do mozku prostřednictvím něčeho, co vypadalo jako obří ethernetové konektory na zadní straně jejich hlav. To je zjevně příliš primitivní pro QuantumMAN™, který se vyhýbá tak primitivním fyzickým spojením zjevně kvantovým spojením. nevěříš mi? Dobře, pomáhá, že QuantumMAN™ je zjevně založen na mimozemské technologii, která je označována jako „změna hry“. Bezpochyby. Pokud by byl QuantumMAN™ skutečně založen na mimozemské technologii, skutečně by to změnilo hru!

Ale jak – jak? – ptáte se, funguje QuantumMAN™? Zürich Alpine Group, což je to, co si skupina propagující QuantumMAN™ říká, má zkratku (ZAG), která se dost podobá jiné zkratce milované kliky všude, ZOG. Vtipy o tom píšou samy; takže se nebudu obtěžovat. Podívám se však na to, jak ZAG popisuje sebe a QuantumMAN™

ZAG přirozeně letí pod radarem, aby zabránil Big Pharma rozdrtit jeho technologii, přivlastnit si ji pro sebe a pak za ni účtovat přemrštěné sumy:

Již několik let společnost ZAG v tichosti provádí klinické studie po celém světě, které testují její nový vývoj z hlediska účinnosti a bezpečnosti. Společnost ZAG se vyhýbala podávání zpráv o svém výzkumu a pokusech v tradiční lékařské literatuře, protože se domnívá, že toto místo je silně ovlivněno velkou farmacií a politikou. Nakonec se po letech testování rozhodla zařídit vytvoření webové prezentace jako místa pro prezentaci svých četných produktů vyvinutých z její technologie.

Myslím, že to vysvětluje, proč moje hledání PubMed nedokázalo najít jediný odkaz podporující použití těchto „kvantových léků“. Bohužel, i když jsem hledal na webu, nebyl jsem schopen najít ani popis tohoto výzkumu kromě toho, že byl publikován v recenzovaných lékařských časopisech indexovaných PubMed. Jdi zjistit. To, co jsem našel, byla nějaká šikovná videa, která mají všechno vysvětlit. Zde je například úvod:

Za to, že má tak propracovaný web a videa s poměrně vysokou produkční hodnotou, kromě roboticky znějícího hlasu, který je vypráví, ZAG určitě není příliš kreativní, pokud jde o to, jak se představuje. Proti „konvenční“ medicíně, úmrtí na léky na předpis a podobně existují obvyklé široké strany. Nudný. Líbí se mi, jak ZAG tvrdí, že tyto kvantové léky nahradí ty primitivní staré léky na „chemické bázi“. Samozřejmě, i kdyby tyto „kvantové léky“ fungovaly, stále by musely nějak změnit chemické látky, které tvoří makromolekuly tvořící buňky tvořící naše tělo, tak, aby napravily jakoukoli dysfunkci, která se léčí, což by v konečném důsledku jde o chemický efekt, ale připustit, že to není tak sexy, jako tvrzení, že můžete použít nějaký druh digitálního „klíče“ k „nahrání“ různých „kvantových léků“ přímo do mozku a těla pomocí – samozřejmě ! – váš počítač, tablet nebo chytrý telefon:

A zde je legračně mimoběžný popis toho, proč je „technologie“ ZAG údajně tak lepší než to, co existuje v medicíně:

Jsem si jistý, že by pro Richarda Feynmana (aka skutečného kvantového muže) – pokud by byl ještě naživu – bylo novinkou, že chemická léčba (což není v podstatě nic jiného než chemikálie, jejichž reakce s chemikáliemi v lidském těle, jako např. proteiny, DNA, RNA, sacharidy a podobně určují jejich aktivitu) nefungují podle principů kvantové fyziky.